Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Dne 11.12.2019 jsme zavítali do Plzně za místní historií, kulturou a světoznámým plzeňským pivem.

Jako první jsme navštívili pivovar Plzeňský Prazdroj, kde nás seznámili s dějinami výroby místního piva až po současné trendy. Odtud jsme vyrazili na náměstí Republiky, kde jsme si prohlédli exteriér katedrály sv. Bartoloměje a podívali se do nejvyšší kostelní věže v ČR, odkud jsme mohli vidět panorama Plzně a jejího okolí.

  

Po návštěvě věže nás čekala individuální prohlídka vánočních trhů, kde jsme obdivovali nejrůznější delikatesy, tradiční ozdoby nebo jsme mohli načerpat vánoční náladu za zvuku koled. Když jsme se opět sešli pod věží, následovala návštěva městské radnice a seznámení s Císařským domem a domem U Červeného srdce. Odtud jsme se vydali prohlédnout si dvě historické zajímavosti z oblasti židovské kultury. Velkou synagogu a následně i Starou synagogu, která nám odhalila i vnitřní prostory. Díky zajímavým expozicím jsme si přiblížili osudy židovské komunity v Plzni a v okolí.

Po tomto posledním zastavení jsme již zamířili zpět k Plzeňskému Prazdroji za nákupem suvenýrů a následně k našemu autobusu.

Cesta domů utekla rychle díky pohodové náladě, kvízu a filmu. Okolo 19. hodiny jsme dorazili do Turnova, kde jsme všem poděkovali za jejich účast a popřáli jim krásný zbytek večera po příjemně stráveném dni.


Maturanti: Dominik Joska, Natálie Havrdová, Klára Jedličková