ZborovskáAlešova
Header image
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 1.jpg
Spolupráce se základními školami v Turnově Tisk Email

V období od listopadu 2018 do února 2019 jsme na naší škole zorganizovali 7 výukových banketů pro žáky 9. ročníků všech základních škol v Turnově.

Bankety připravovaly vyučující odborných gastronomických předmětů Mgr. Štěpánka Chvalová a Bc. Jana Sudková, realizovány byly za pomoci žáků 2. a 3. ročníků studijního oboru Hotelnictví.

Žákům základních škol byly nejdříve nabídnuty na výběr tři druhy menu o čtyřech chodech a možné termíny konání. Nejoblíbenějším se stalo menu složené z variace listových salátů s medovým dresinkem, z hovězí polévky se zeleninovými knedlíčky, smaženého drůbežího řízku (plněný sýrem a šunkou, podávaný s bramborovým salátem) a z domácích laskonek s oříšky. V den konání banketu žáci byli vždy přivítáni nealkoholickým aperitivem a seznámeni s možnostmi studia na naší škole. V průběhu stolování u slavnostně prostřených tabulí jim byla vysvětlena základní pravidla etikety, stolování a společenské významnosti. Některé třídy si mohly vyzkoušet techniku zdobení vánočních perníčků a všechny třídy měly jako součást programu barmanské vystoupení našich absolventů barmanského kurzu.

Pro obě strany byla tato setkání příjemně stráveným časem. Naši žáci dostali příležitost vyzkoušet si nabyté vědomosti a dovednosti z odborných gastronomických předmětů v praxi, žáci základních škol mohli poznat naši školu, její klima a něco nového z gastronomie a společenské výchovy.

Mgr. Štěpánka Chvalová 

PS: O akci vyšel rovněž článek na stránkách města Turnova: www.turnov.cz/cs/zpravy/skolstvi/spoluprace-zs-zizkova-s-hotelovou-skolou.html

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí