ZborovskáAlešova
Header image
  • 3.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 2.jpg
Dopravní služby v současném cestovním ruchu Tisk Email

Je středa 20. 2. 2019 a my v brzkém ránu, ještě pod rouškou mlhy, vyrážíme se třídou 2CR a 3CR do hlavního města Prahy.

Cesta do Prahy nám utíká rychle, když je cesta zpestřena o výklady na téma Škoda, a.s.; MHD, železnice a pražské metro. Na naší první zastávce – Letiště Václava Havla – si společně prohlédneme Terminál 1, kde dáváme menší rozchod.

 Když se znovu všichni sejdeme, navštívíme vyhlídku a můžeme obdivovat spoustu letadel u nástupních mostů. Následuje přesun k Forum Havlum, abychom se dozvěděli informace o vzniku tohoto uměleckého objektu, který zde stojí na památku přejmenování z původního názvu Letiště Ruzyně na nynější název Letiště Václava Havla. Následuje prohlídka Terminálu 2 a bohaté informace o tom, jak máme postupovat, když někam letíme.

Dále se společně přesuneme zpátky do autobusu a jedeme směrem Terminál 3, protože máme domluvenou prohlídku exteriérů letiště a záchranné požární stanice. Dokonce máme i takové štěstí, že vidíme přistání letadla Airbus A380 od společnosti Emirates.

Nakonec nás čeká poslední zastávka našeho dne - Czech Avation Training Centre. To je výcvikové středisko pro palubní personál (stevardy a letušky). I zde se dozvídáme plno zajímavostí. Ať už o simulátorech nebo o tom, že palubní průvodčí neroznáší pouze kávu nebo čaj, ale dělá pasažérům cestování příjemnější a hlavně je očima a ušima pilota, který letadlo řídí. Prohlídku výcvikového střediska pro palubní personál jsme ukončili evakuací ze simulátoru trupu letadla, a dokonce jsme se mohli i sklouznout po evakuační skluzavce.

Poté se vracíme zpět do Turnova, kdy během cesty rozdáváme kvízy a dotazníky. Chvíli před sedmou hodinou večer přijíždíme na Terminál v  Turnově, kde si konečně můžeme v klidu oddechnout, že se nám vše povedlo.

 

Maturanti: Tereza Vyhlasová, Kateřina Rohlenová a Anna Klimešová 

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí