ZborovskáAlešova
Header image
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
Doteky české státnosti Tisk Email

Ve čtvrtek 14. 3. se od 7:30 shromažďuje skupina žáků s pedagogickým dozorem ve školní budově, aby následně o půl hodiny později vyjeli autobusem do Prahy. „Doteky české státnosti“, tak se nazývá poslední exkurze organizovaná maturanty v tomto školním roce, tentokrát pro třídy 4CR, 3CR a vybrané žáky ze 4OA, 4H a 3OA.

 

 

Naší první zastávkou hned po příjezdu do Prahy se stává Petřínská rozhledna, známá kopie pařížské Eiffelovy věže. Zde se studenti z výkladu maturantky seznamují s historií tohoto skvostu, následně se vydávají pokořit všech 299 schodů a dobýt tak jeho vrchol. Vedlejší zrcadlové bludiště nám pak umožní odvázat se a užít si společné chvíle netradičním způsobem.

Po individuálním volnu žáků pokračuje exkurze dále směrem na Pražský hrad, při tomto přesunu se skupina zastavuje u významných budov a míst souvisejících s českou státností, žáci si vyslechnou výklad například o Černínském paláci, Loretě a není zapomenuta ani pamětní deska Alice Masarykové. Vrchol samotného dne všechny čeká na Hradě, kde je už předem sjednaná prohlídka Obrazárny a unikátní výstava 100 let česko-slovenské koruny.

Po návštěvě Pražského hradu se přesouváme k sídlům Poslanecké sněmovny a Senátu, avšak samotný výlet zakončujeme povídáním u Úřadu vlády, u jehož parkoviště nastupujeme do autobusu a vyrážíme nazpět do Turnova. V průběhu cesty už můžeme s úsměvem na tváři rozdávat dotazníky, kvízy, bonbony a radostně i s úlevou si také říct, že máme vše úspěšně za sebou.

Maturanti: Lukáš Fibinger, Kristýna Havelková a David Chlumský

 

 

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí