ZborovskáAlešova
Header image
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
TURNAJ V KOPANÉ - OKRESNÍ KOLO 2019 Tisk Email

Ve středu dne 3. 4. 2019 se v Turnově na umělé trávě uskutečnil turnaj v kopané středních škol z okresu Semily. Velkým favoritem tohoto turnaje byl fotbalový tým naší školy, který obhajoval prvenství z minulého ročníku. Turnaj byl rozdělen na dvě tříčlenné skupiny a hrálo se systémem každý s každým po dobu dvaceti minut. Po skupinové fázi se hrály zápasy o umístění. Poslední týmy ve skupině se utkaly o páté místo, druhé týmy o místo třetí a vítězové skupiny šli do boje o turnajový primát.

Náš tým složený z hráčů předních regionálních klubů (FK Turnov, FK Sedmihorky aj.) se utkal ve skupině s týmy ISŠ Vysoké nad Jizerou a ZŠ Turnov. První zápas jsme sehráli proti týmu z Vysokého. Od první minuty přebrali iniciativu hráči naší školy, bohužel nedokázali územní převahu přetavit ve vedoucí branku. A jak už to tak bývá, po ojedinělé šanci udeřili hosté. Nepříliš povedený odkop brankáře Vaníčka skončil na hrudi hostujícího hráče, ten si šikovně zpracoval míč a poslal jej z poměrně velké vzdálenosti zpět k brankáři Vaníčkovi, který se však po balonu natahoval marně - 0:1! Naši hráči však nesložili zbraně a snažili se neustále dobývat branku soupeře. O pět minu později to přišlo, akci rozjel krajní bek Sameš, bez otálení přihrál míč Borovičkovi, ten míč potáhl a posléze přesnou přihrávkou našel divizního hráče FK Turnov Petra Svobodu, který míč naservíroval jak na zlatém podnose před prázdnou bránu Jirkovi Kouckému, pro kterého už nebyl problém uklidit míč do odkryté branky - 1:1! Tento stav vydržel do konce hrací doby.

Druhý a poslední zápas ve skupině jsme sehráli proti SZŠ Turnov. Zde je nutné připomenout, že při rovnosti bodů rozhodovalo skóre. Všem našim hráčům bylo jasné, že pro postup ze skupiny nestačí pouze vyhrát, ale dát také co nejvíce gólů, neboť ISŠ Vysoké nad Jizerou mělo ještě zápas k dobru. Po počátečním rozkoukávání se ve třetí minutě první do šance dostali hráči "Zdrávky" a bohužel ji proměnili 0-1! Od této chvíle byl však zápas v režii našich hráčů. Tři minuty po obdržené brance se nejlepší hráč turnaje Petr Svoboda chopil na půlce míče a po padesátimetrovém sprintu uklidil míč z rohu malého vápna za záda bezmocného brankáře hostujícího týmu - 1:1! O pět minut později bylo ještě veseleji. Bývalý hráč FC Slovan Liberec Vít Pomeisl využil zaváhání obrany hostů a otočil skóre ve prospěch našeho týmu - 2:1! Ve třinácté minutě se v ojedinělé příležitosti ocitli hosté. Výborným zákrokem však podržel svůj tým Tomáš Vítek, který v bráně nahradil Patrika Vaníčka. Náš tým se hnal za dalšími góly. Skvěle hrající Svoboda čtyři minuty před koncem vyslal na branku hostů krásnou střelu, ta však pouze orazítkovala břevno! V poslední minutě zápasu po krásně individuální akci Svoboda přece jen rozvlnil síť hostů, radost našeho týmu však překazil praporek pomezního rozhodčího. Navzdory mnoha šancím jsme zvítězili "pouze" 2:1. V tuto chvíli jsme museli držet palce turnovské "Zdrávce" v zápase proti ISŠ Vysoké. Její remíza by pro nás znamenala postup přímo do finále, šanci na postup jsme měli i při její případné jednogólové prohře. Postup do finále byl tedy v rukou našeho skupinové rivala ISŠ Vysoké. "Zdrávka" dlouho vzdorovala fotbalově zdatnějšímu soupeři, ten však nenechal nic náhodě a potřebné dva góly skutečně vstřelil, aniž by jediný inkasoval. V celkovém pořadí jsme obsadili třetí místo. Nutno podotknout, že fotbalová kvalita našeho celku převyšovala fotbalovou kvalitu vítězného celku ISŠ Semily, který si ve finále poradil po penaltovém rozstřelu s ISŠ Vysoké nad Jizerou.

Za tým OHS TURNOV Mgr. Karel Vodrážka

Komentář vedoucího mužstva a trenéra K. Vodrážky

Vzhledem k tomu, že naše škola má dlouhou fotbalovou tradici a v Turnově a v semilském okrese prakticky nemá konkurenci, beru třetí místo jako neúspěch. Nicméně musím kluky za odvedený výkon pochválit. V prvním zápase jsme působili jako kompaktní mužstvo. Na to, že kluci v tomto složení společně prakticky netrénují, předvedli řadu pohledných akcí. Ta, po které jsme vyrovnali, se nevidí ani v krajských fotbalových soutěžích dospělých. Musím také ocenit konstruktivní rozehrávku našich obránců. Co se týče druhého zápasu, zde musím být trošku kritičtější. První gól vyplynul z nekoncentrovanosti a nedůrazu našich obránců, kteří nebyli schopni zastavit útočníka hostů. Tohle se nesmí a nemůže stávat. Byl to de facto gól, který nás stál postup do finále. Dále bych klukům vytkl to, že byli v tomto zápase málo přímočaří a málo rozhodní. Řada akcí se dala zakončit lépe. Chybělo mi tam také více střelby vzhledem k výškovému handicapu hostujícího brankáře. Zápas o třetí místo se dohrával spíše z povinnosti a moc fotbalovosti nepobral. Fotbal je kolektivní sport a většinou se jednotlivci nevyzdvihují, ale přece jen bych udělal výjimku a zmínil bych hráče divizního FK Turnov Petra Svobodu, který čněl nade všemi. Jsem rád, že na naší škole jsou fotbalisté, kteří dokáží navázat na takové hráče, jakými byli Pavel Obermajer (FC Hradec Králové) či Robert Beneš (FK Jablonec).

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí