ZborovskáAlešova
Header image
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
Voucher pro nejlepšího maturanta Tisk Email

Spolek absolventů a přátel OAHŠ Turnov se i v letošním školním roce rozhodl ocenit úspěšné maturanty oborů Hotelnictví, Cestovní ruch, Obchodní akademie a Strojírenství a předat jim hodnotný věcný dar. Nejúspěšnější absolvent maturitního oboru ze Zborovské ulice (Hotelnictví, Cestovní ruch nebo Obchodní akademie) se navíc podívá do Ameriky. Obdrží totiž voucher k týdennímu pobytu dvou osob ve čtyřhvězdičkovém hotelu Village at Parkway v Orlandu na Floridě.

Bude však muset splnit daná kritéria, která budou posuzována v následujícím pořadí:

1. nejlepší prospěch u maturity v termínu JARO 2019

2. nejlepší závěrečné vysvědčení ve 4. ročníku

3. nejlepší prospěch po celou dobu studia

Voucher nebude možné předat další osobě, pobyt v luxusním hotelu si bude moci vychutnat pouze úspěšný absolvent nebo absolventka školy s doprovodem.

Cenu věnoval Jaroslav Joško absolvent Hotelové školy a v současnosti majitel úspěšné dopravní společnosti Platinum Transportation v Orlandu v USA, původně do slosování vstupenek na Plese absolventů a přátel OAHŠ. Výherce ji však poskytl Spolku k ocenění nejúspěšnějšího letošního maturanta.

Současné aktivity Spolku

Spolek absolventů a přátel OAHŠ Turnov, který vznikl na podzim roku 2017 na podporu turnovské „Hotelovky“, se i v letošním školním roce rozhodl několika způsoby motivovat studenty k lepším studijním výsledkům. V první řadě chce ocenit úspěšné maturanty oborů Hotelnictví, Cestovní ruch, Obchodní akademie a Strojírenství a předat jim hodnotné věcné dary. Nejúspěšnější absolvent maturitního oboru ze Zborovské ulice se navíc podívá do Ameriky. Odměněn bude týdenním pobytem dvou osob ve čtyřhvězdičkovém hotelu Village at Parkway v Orlandu na Floridě. Bude však muset splnit určitá kritéria. Nepůjde jen o nejlepší prospěch u maturity v termínu Jaro 2019, ale posuzováno bude také závěrečné vysvědčení ve 4. ročníku a bude přihlíženo i k prospěchu po celou dobu studia. „Voucher nebude možné předat nikomu dalšímu, pobyt v luxusním hotelu si bude moci vychutnat pouze úspěšný absolvent školy s jedním z rodičů, sourozencem, partnerem či partnerkou,“ upřesnil Lukáš Bělohradský, ředitel Spolku. Poukaz věnoval absolvent Hotelové školy, dnes majitel úspěšné dopravní společnosti Platinum Transportation v Orlandu, Jaroslav Joško původně jako hlavní cenu do slosování vstupenek na Plese absolventů a přátel OAHŠ. Výherce se jí poté vzdal ve prospěch nejlepšího absolventa.

Ukázat možnosti uplatnění po absolvování školy a představit profesní cesty absolventů bylo cílem několika přednášek pro studenty všech ročníků oborů Hotelnictví a Cestovní ruch. Při jedné z nich zaujatě vyprávěl absolvent Obchodní akademie Martin Rejman o své nynější práci kastelána státního zámku v Hrádku u Nechanic. Své vystoupení zpestřil dokonce i soutěží o drobné ceny. Cestovatelka a podnikatelka v cestovním ruchu Renata Svobodová zaujala studenty svými zážitky z cest po Etiopii, Rwandě i dalších místech světa a ochotně se podělila o zkušenosti s fungováním a provozem cestovních kanceláří a agentur. Jiří Mlejnek nabídl svůj životní příběh od zaměstnání v developerské firmě v zahraničí, přes provozování penzionu a manažerskou práci v restaurační síti až po současné působení na pozici obchodního manažera Slevomatu. „Těmito setkáními jsme chtěli studenty především motivovat k lepším výsledkům ve studiu a ukázat jim, kam se může absolvent školy svou pracovitostí a cílevědomostí dostat,“ uvedl Karel Melichar, který ve škole přednášky organizačně zajišťoval a podle něhož s nimi byli studenti spokojeni. „Poslouchali je se zájmem, líbilo se jim profesionální vystupování našich hostů, ocenili jejich empatii a ochotu podělit se o vlastní profesní zkušenosti,“ zhodnotil Melichar. V aktivitách směřujících k propojení absolventů školy se studenty i pedagogy turnovské školy budou členové Spolku i nadále pokračovat.

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí