ZborovskáAlešova
Header image
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 2.jpg
Jižní Bavorsko Tisk Email

Dne 16. října jsme vyrazili na školní exkurzi do jižního Bavorska za účelem získání nových zážitků a poznání nových míst. Z Turnova jsme zamířili rovnou do Mnichova, hlavního města Bavorska.

Naší první zastávkou byl proslulý Olympiapark, kde měli studenti možnost si toto místo individuálně prohlédnout. Následně jsme se sešli pod Olympijskou věží, kde jsme se nakonec společně podívali až úplně nahoru, kde se nám naskytnul dechberoucí výhled na celý Mnichov, a dokonce i na Alpy.
 

 Poté jsme navštívili BMW Welt, kde jsme mohli vidět nejnovější modely značky BMW. Po prohlídce jsme se vydali na ubytování, abychom si odpočinuli po náročné cestě. Po zbytek dne jsme měli individuální prohlídku v okolí ubytování.

Druhý den, tedy 17. října, jsme měli v programu centrum Mnichova a okolí. Nejprve jsme se vydali autobusem na Schloss Nymphenburg,  a následně se prošli v krásné zahradě. Poté jsme se přesunuli na Karlsplatz, kde jsme si prohlédli Frauen Kirche, St. Michael Kirche a Rathaus. Následně jsme šli pěšky na Odeonsplatz, kde jsme viděli Univerzitu a Bayerischeheere. Na závěr tohoto dne jsme se přesunuli na Königsplatz. Poté nás čekal přesun na ubytování.

Třetí den jsme se brzy ráno vydali na delší cestu z Mnichova do Národního parku Berchtesgaden, s krátkou hygienickou přestávkou u Jezera Chiemsee. Po příjezdu do malebného městečka Schönau am Königssee nedaleko rakouských hranic jsme se podívali na jezero Königssee. Nádherné počasí dodávalo barevnému okolí ten správný ,,šmrnc”. Po prohlídce jezera jsme popojeli autobusem cca 15 minut na Orlí hnízdo. Návštěva Orlího hnízda byla hlavní náplní dne. Do výšky 1834 m. n. m. nás vyvezl speciálně upravený autobus, který musí překonat převýšení 700 m, poté jsme museli ještě kousek výtahem, který jede ještě o 124 m výš, a to přímo do Kehlsteinhaus. Poté, co skončila individuální prohlídka, jsme se opět přemístili k našemu autobusu a pomalu jsme se vydali na cestu domů.

Cesta byla dlouhá a vyčerpávající, avšak čas v autobuse jsme si ji krátili zpíváním, hraním her a spánkem. Okolo 23. hodiny jsme dorazili do Turnova, kde jsme všem účastníkům poděkovali, rozloučili se s nimi a předali je do rukou jejich rodičů.

 

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí