ZborovskáAlešova
Header image
Beseda o studiu ve Skotsku Tisk Email

Dne 30. 3. 2010 proběhla na naší škole, pracovišti Zborovská 519, zajímavá beseda o možnostech studia na vyšších odborných a vysokých školách ve Skotsku.

 
Dva naši loňští absolventi hotelové školy, Lukáš Čihák a Jan Červenka, studují obor Business na Banff and Buchan College ve skotském Fraseburghu. Pro naše žáky uspořádali dvouhodinovou besedu, která byla plná užitečných informací, praktických rad od toho, jaké kroky podniknout před odjezdem do Skotska, přes tipy na hledání ubytování a přivýdělku až po rady pro zpracování referátů a prezentací.
 
V současnosti již ve Skotsku studuje více než deset absolventů naší školy a dalších šest ze současných 4. ročníků již obdrželo podmínečné rozhodnutí o přijetí. Aby se na vytoužené obory opravdu dostali, musí složit maturitní zkoušku v prvním řádném termínu a z angličtiny nejhůře s prospěchem dobrým.
 
Výhodou tamějšího školského systému pro nás je především to, že se na státních vysokých školách neplatí školné. Další příjemné skutečnosti jsou malé studijní skupiny (obvykle do 20 studentů z různých evropských zemí), individuální přístup pedagogů ke studentům, prezenční výuka jen čtyři dny v týdnu a hlavně neustálá komunikace v angličtině.
 
Více informací o studiu na skotských školách:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí