ZborovskáAlešova
Header image
Mladí optici z Turnova opět zvítězili v celorepublikové soutěži Tisk Email

Turnov je jedním z několika míst v České republice, kde optika má svou dlouholetou tradici. Sídlí tady výrobci brýlových skel HOYA Lens CZ, a.s., Dioptra, a.s. a v nedalekém Rovensku p.Troskami firma Konvex, s. r.o. V provozovnách očních optik obsluhují zákazníky odborníci, z nichž mnozí získali teoretické a praktické základy optického řemesla na naší škole. A právě zde byla v r. 2000 zahájena tradice celorepublikové soutěže odborných dovedností v oboru Optik, která každoročně probíhá na jedné ze čtyř středních škol v ČR připravujících žáky na tuto profesi.

 Soutěže se každoročně účastní kromě nás také Střední škola elektrotechnická Ostrava,Střední škola technická Přerov a Střední škola techniky a služeb Karviná. V letošním roce se soutěž uskutečnila v Turnově. V optické dílně v budově školy soutěžila tříčlenná družstva např. v ručním zabrušování brýlových skel do obrub, v pájení, v opravách kovových obrub i měření na fokometru. Porota, složená z učitelů odborného výcviku zúčastněných škol, hodnotila soutěžící jak v kategorii jednotlivců, tak i družstev. Vítězným družstvem se stal tým děvčat z naší školy, který převzal putovní cenu – kámen vybroušený do tvaru České republiky. V soutěži jednotlivců obsadily první a druhé místo Sylvia Bouchalová a Klára Bártová z Turnova. Díky firmám HOYA Lens CZ, a.s., Feba, s.r.o. a AMBG, LTD, s.r.o si soutěžící odnesli hezké ceny. Nejen vynikající výsledky v tomto soutěžním klání, ale i fakt, že se dobře uplatňují na trhu práce, svědčí o kvalitní praktické a teoretické přípravě budoucích absolventů oboru Optik.

 
PhDr. Alena Svobodová
Jaroslav Nezdara
Ing. Taťána Kohoutová
Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov, Zborovská 519, p.o.
 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí