ZborovskáAlešova
Header image
Partnerské vztahy s hotelovou školou CEFPPA ve Štrasburku Tisk Email

Hotelová škola CEFPPA ve Štrasburku ve Francii slavila 20 let spolupráce s IHK Drážďany. Naše škola má již 5 let partnerské vztahy s IHK Drážďany. Z tohoto důvodu se  za naši školu zúčastnili exkurze do Štrasburku dva žáci ze 4. ročníku, Pavel Jurišica a Martin Adámek, a dvě vyučující, Bc. Štěpánka Chvalová a  Mgr. Blanka Valešová. Oslavy se konaly 26. - 27. března 2010 v rámci dne otevřených dveří hotelové školy CEFPPA. My  jsme vyjížděli již 25. března v ranních hodinách do Žitavy. Zde jsme přestoupili do autobusu, kde nás očekávali zástupci IHK Žitava a hoteliéři ze Saska. Druhý den  nás na městské radnici přivítal primátor Štrasburku. Návštěva radnice byla ukončena malým rautem. Program pokračoval v odpoledních hodinách v prostorách hotelové školy CEFPPA. Večer jsme byli pozváni na večeři do vyhlášené restaurace La Maison Kammerzell.V menu o třech chodech jsme ochutnali speciality francouzské kuchyně. Následující den jsme my žáci odjeli do hotelové školy CEFPPA. Zde jsme připravili prezentaci naší školy, města Turnova a vín z vinařské podoblasti Mikulov. Prezentovali jsme 5 druhů vín: Sauvignon, Sylvánské zelené, Neuburské, Svatovavřinecké a Frankovku z vinařství Sedlec a Rodinného vinařství Jedlička & Novák. K vínu neodmyslitelně patří i sýr.Jednalo se o sýrové variace, které připravila paní učitelka Jana Sudková, a produkty Mlékárny Příšovice. Na závěr pobytu jsme byli pozváni IHK Žitava na slavnostní večeři. Celý pobyt byl neskutečným zážitkem jak gastronomickým, tak i společenským.

Martin Adámek, žák H4A
 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí