ZborovskáAlešova
Header image
Akce "ŠKOLA MĚSTU" Tisk Email

 

Turnovské náměstí Českého ráje ožilo akcí Škola městu

V pátek 14. září 2018 uspořádala Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově na turnovském náměstí Českého ráje akci Škola městu, která do centra města vnesla dobrou náladu a stala se příjemným oživením dne nejen pro pozvané, ale i pro náhodné návštěvníky.

Škola touto akcí navázala na dříve zavedenou tradici, při níž propojila prezentaci studijních a učebních oborů se zábavou, kulturním programem i sportovní aktivitou a náměstí tak po celý pátek připomínalo jarmark, při němž se všichni dobře baví. Nechyběl ani oblíbený Běh číšníků.

Moderování celé akce se velmi profesionálně ujal bývalý žák školy Lukáš Bělohradský. Z pódia promluvila ředitelka školy Eva Antošová, která návštěvníky přivítala a seznámila s celou akcí.

„Chtěli jsme veřejnosti představit naši školu v dobrém světle, jako vzdělávací zařízení, které toho může hodně nabídnout. Na náměstí jsme představili jednotlivé studijní obory, které jsou vyučovány v budově ve Zborovské ulici, i učební obory vyučované v objektu u nádraží v Alešově ulici,“ uvedla Eva Antošová, ředitelka Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy, a dodala, že při této příležitosti se chce také škola vrátit k jedné tradiční akci, která tu dříve bývala. „Běh číšníků jsme obnovili vloni v areálu ve Zborovské, a protože byl úspěšný, rozhodli jsme se akci uspořádat přímo na náměstí.“ 

Slova se ujal také starosta města náměstek pro školství Libereckého kraje Petr Tulpa a také starosta města Tomáš Hocke. O zajímavé zpestření se svým vystoupením postaral mimo jiné i herec a moderátor Tomáš Krejčíř, který je spolumajitelem sítě očních optik a chce tento obor, který se na škole vyučuje, podporovat a pokusit se mu vrátit jeho prestiž.

Jednotlivé vyučované obory představili přímo z pódia studenti a učitelé školy a ve stáncích, které obestíraly náměstí, měli návštěvníci akce možnost se s těmito obory blíže seznámit. Velký zájem byl o stánek moderních technologií s malými roboty, ve stánku kuchařů a číšníků návštěvníci dostali drobné občerstvení, jinde si mohli vyzkoušet ozdobit perníčky, zkusit jazykový či jiný vědomostní kvíz a ve stánku s dílničkami se vesele pájelo a vyráběly se lupy a drobné šperky.

Jako novinka byl návštěvníkům představen atraktivní obor pivovarnictví a sladovnictví, který bude otevřen v příštím školním roce.

Pódium ovšem nepatřilo pouze řečníkům. Velký úspěch měla například barmanská vystoupení studentů školy či vystoupení zumby, při němž učitelka Veronika Melichová se svými studentkami doslova roztančila celé náměstí. Vzdělávání veřejnosti v oblasti zdravé výživy zajistil Ing. Hladík a o nezapomenutelný hudební zážitek se postarala dívčí studentská hudební skupina Jmelí.

Zábavu všem návštěvníkům i náhodným kolemjdoucím přinesl také tradiční Běh číšníků, což je závod tříčlenných družstev s pohárem natočeného piva, při němž závodníci plní další zadané úkoly. Běhu se zúčastnili nejen studenti školy, ale i žáci turnovských základních škol. Na start se ovšem aktivně postavili také učitelé OHS Turnov a zúčastněných základních škol, což bylo pro jejich žáky velmi atraktivní. V letošním Běhu číšníků zvítězilo družstvo ZŠ ve Skálově ulici.

Akci uspořádala škola ve spolupráci s nedávno vzniklým Spolkem absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy. „Snažíme se škole všemožně pomáhat, v plánu máme pořádání několika akcí ročně. Mimo jiné jsme zajistili praxi studentů v prestižních gastronomických provozech v širším regionu, nyní se snažíme o návrat v Turnově velmi prestižního oboru jemný mechanik – optik,“ uvedl ředitel spolku Lukáš Bělohradský.

Poděkování za to, že se akce vydařila, patří nejen organizátorům, ale také všem zúčastněným a v neposlední řadě pivovaru Svijany a Goethe-institutu za poskytnutí věcných cen.

 
   Copyright © 2014 OHS Turnov. Všechna práva vyhrazena.  IT business, dodavatel IT řešení pro region Český ráj a okolí