Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Je středa 7. 10. 2020 a my vyrážíme se studenty ze třídy 3CR do sousedního státu Polska.

2020 10 07 polske Sudety

Cesta nám probíhá podle časového harmonogramu a na první plánované místo, kterým je Wodospad Szklarsi v Piechowicích dorážíme včas a s časovou rezervou 30 minut. Po výkladu o těchto vodopádech studentům dáváme individuální rozchod.

Po návštěvě vodopádů přejíždíme autobusem k Muzeu Juna, který se nachází 5 minutek jízdy. Po zaplacení vstupného všem rozdáváme texty, které jsme přeložili z angličtiny.

V 11 hodin nastupujeme do autobusu a vyrážíme ke kostelu Wang v Karpaczi. Máme možnost si prohlédnout interiér kostela a dozvědět se o jeho historii v krátké nahrávce z CD. Kolem kostela se nachází mnoho restaurací, kde si můžeme dát oběd.

2020 10 07 polske Sudety2Další naší zastávkou je geopark Krobica, kde si prohlédneme zdejší štoly a tentokrát už s anglickým průvodcem se dozvíme více k historii.

Exkurzi zakončujeme kolonádou Swieradow Zdroj, kde máme krátkou prohlídku a poté již nastupujeme do autobusu a jedeme zpět do Turnova.

Při zpáteční cestě rozdáváme dotazníky a kvíz. V sedm hodin naše exkurze končí a my si můžeme oddechnout, že se vše zadařilo podle plánu.

Maturantky: Nicole Bartoňová, Nikola Kroupová a Karolína Kašparová