ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Je čtvrtek 4. 11. 2021 a začíná námi připravená exkurze pro třídy 2H, 2CR, 3CR a 4CR do Broumovského výběžku. Vzhledem k nepříznivé aktuální covidové situaci neočkované žáky testujeme antigenním testem. Naštěstí všichni jsou zdraví a můžeme tedy okolo sedmé hodiny ranní nastoupit do autobusu. Žáky v autobuse vítáme a děkujeme jim za účast, i když nám počasí nepřeje.

Naší první zastávkou je barokní kaple Panny Marie Sněžné na Hvězdě, kde žákům přednášíme náš výklad. Procházíme si okolí kaple, ale brzy se přesouváme do autobusu, jelikož hustě prší.

Poté přejíždíme do města Broumov a pro žáky je připraven individuální program. Následuje společný přesun do broumovského kláštera, kde máme prohlídku přibližně na hodinu. Dozvídáme se o hojné historii broumovského kláštera a kostela sv. Vojtěcha.

Posledním a zároveň hlavním cílem této exkurze jsou Adršpašské skály, kde trávíme zhruba 2 hodiny.
Procházíme okolo skály Homole cukru, Dvojčata, Rukavice, Milenci, Starosta a Starostová. Prohlížíme si Malý a Velký vodopád.

Cesta domů utíká velmi rychle, žáci vyplňují kvíz, všichni zpíváme známé písničky a po náročné túře v Adršpašských skalách odpočíváme. V 19 hodin přijíždíme podle plánu do Turnova, děkujeme všem za účast a přejeme hezký zbytek večera.

Jsme šťastné, že se nám podařilo exkurzi v těchto náročných covidových i deštivých podmínkách důstojně absolvovat.

Maturantky: Zuzana Beldová, Pavla Petrovičová, Soňa Světlíková.

Exkurze Okna u Polep

Upravit nastavení cookies