ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Veliké překvapení se zrodilo ve čtvrtek 7. 4. 2022  na fotbalovém turnaji tříd z budovy Alešova v turnovské hale TSC. Ani ten největší optimista by nepředpokládal, že by se nějaký tým dokázal umístit před týmem třídy 4S.

Ale pěkně všechno popořádku.

Fotbalového turnaje se zúčastnilo 7 týmů napříč všemi obory. Hrálo se systémem každý s každým v délce trvání jedenkrát 7 minut.

Na dodržování pravidel dohlížel rozhodčí z řad odpočívajících týmů. Organizátorkou turnaje byla Mgr. Zuzana Vlčková a zapisovatelem Mgr. Karel Vodrážka.

Diváci si mohli vychutnat pohledné kombinace i individuální akce talentovaných fotbalistů. Své umění prokázali perfektními zákroky také bránkáři jednotlivých mužstev. Dle papírových předpokladů mělo celý turnaj opanovat mužstvo třídy 4S  (T. Havel,  J. Lamač, L. Polách, M. Ponocný, Š. Trakal, T.Vítek, M. Ždárský), osud tomu však chtěl jinak. Zápas proti týmu 2N měl být pro Mikuláše Žďárského a spol. jen formalitou, nicméně houževnatý soupeř, s turnovskými fotbalisty Joshuou Markem či Josefem Matzkem v čele, byl jiného názoru. Zápas dospěl do penaltového rostřelu, ve kterém byli úspěšnější hráči 2N! A vzhledem k tomu, že v dalších zápasech nezaváhali, obsadili překvapivě první místo, čímž se postarali o veliké a nečekané překvapení!

Turnaj se obešel bez jakýchkoli excesů, hrubých faulů či vážných zranění. Všem zúčastněným tak právem patří velký dík za respektování druhých a sportovního ducha.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE

  1. 2N
  2. 4S
  3. 1S
  4. 3S
  5. 1N
  6. 2S
  7. OPS

EXHIBIČNÍ ZÁPAS

Vítězné mužstvo mělo tu čest zahrát si proti týmu učitelů ve složení p. Barochovský, p. Horník, p. Janda, p. Louda, p. Vašák, p. Vodrážka. O zahájení zápasu se postarala svým výkopem paní učitelka Vlčková. Zápas měl svižné tempo a nebyla nouze o zajímavé situace. Tým 2N se šťastně ujal vedení a dlouho vedl. Již se schylovalo ke konci, když byl v pokutovém území faulován p. Horník, a neomylný rozhodčí J. Lamač (4S) správně odpískal pokutový kop. Míče se chopil pan Louda, síť za Davidem Andělem však nerozvlnil. Nemusel ovšem smutnit, neboť vyražený míč do branky dostal pan Vodrážka.  V zápětí rozhodčí odpískal konec a o vítězi měl rozhodnout penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější učitelé, kteří si mohli vychutnat neustávající ovace publika.

 

Autor: Karel Vodrážka

2022 04 07 fotbalovy turnaj

Upravit nastavení cookies