ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Ve sváteční neděli 8.5. byl zorganizován odjezd žáků prvního a druhého ročníku oboru pivovarník-sladovník na brigádu zavádění chmele. Chmelnice se nacházejí v blízkém okolí obce Polepy, ve které jsme zároveň bydleli.

Ubytování bylo velice příjemné na nově zrekonstruovaném statku, který dnes využívá místní chmelařská firma jako penzion.

Každodenní práci na chmelnici nám zpříjemňovalo smějící se sluníčko, příroda probuzená v nejbujnější jarní květ, skvělí kolegové z místního chmelařství, kteří naši práci dozorovali a v neposlední řadě také naprosto fantastická strava místní paní kuchařky.

Následující neděli jsme končili dříve, abychom dobili baterie po úmorném pracovním týdnu. Toho odpoledne si kluci dohodli fotbalové utkání s dozorujícím kolegou a v odpoledních hodinách se konal napínavý zápas, který skončil smírným výsledkem.

Následující den jsme byli na poli naposledy, protože již zbývaly poslední chmelnice na zavedení. V úterý pak byl již naplánován pouze úklid pokojů, odpočinek a odjezd autobusem zpět do Turnova. Před odjezdem žáci dostali finanční odměnu odpovídající jejich práci, kterou si s sebou odvezli domů.

Poděkování patří všem zúčastněným žákům za vytrvalou práci a lidem z místního chmelařství za ochotu a nadstandardní péči, kterou nám celých 10 dnů věnovali.

Autor článku: Ing. Lukáš Hnatajko

2022 05 08 Chmel

Upravit nastavení cookies