ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Praxi koná u společnosti Panoramic Gourmet AG, the catering company ve švýcarském městě Chur. Tato společnost je hostitelem na železniční síti Rhétské železnice světoznámého Glacier Expressu a doprovází cestující kulinářskými lahůdkami na cestách krásným alpským světem.

Ve slavném, nejpomalejším rychlíku na světě mezi Svatým Mořicem a Zermattem zde hýčkají a inspirují hosty z celého světa a nabízí jim ten nejlepší kulinářský doprovod působivě divokým horským světem. Nabízí špičkovou eventovou gastronomii, např. Chur chřest, zvěřinu Graubünden, ochutnávky vína nebo whisky.  

Se svolením našeho žáka zveřejňujeme jeho dojmy z praxe:

9. 6. 2022

Dobrý den, paní učitelko,

ve Švýcarsku se tady mám moc dobře, první dny byly pro mě náročné, musel jsem si zvyknout, jak správně fungovat v práci, přizpůsobit se prostředí a vnímat odlišnou mentalitu lidí. Teď je všechno v pořádku a vše tady zvládám. Lidé zde mluví švýcarskou němčinou, je to hodně odlišné od té běžné, ale naštěstí mluví i spisovnou němčinou. V zaměstnání mám hodně kolegů z ciziny a zároveň i Čechy, nedělá mi problém se tu domluvit s lidmi. Práce mě baví a naplňuje, rád se tam učím nové věci, každý den se zlepšuji a to mi dělá tady velkou radost. Mám velmi dobré vztahy se spolupracovníky, jsou na mě moc milí a přátelští, vždycky mi pomůžou, když něco potřebuji. Ve vlaku potkávám mnoho cestujících z celého světa a vždycky se jich ptám odkud, pocházejí, fascinuje mě, že je tu tolik návštěvníků. Příroda a životní prostředí je tady výborná, nejvíc mě tady ohromily vysoké hory, které se dotýkají mraků.
Chtěl bych Vám poslat pár fotek, které jsem zde nafotil během těch 14 dní.
Přeji Vám hezký den s pozdravem

Milan Pham

28. 6. 2022

Dobrý den, paní učitelko,

každý dnem se mám tady lépe, je pořád se tady co nového učit anebo objevovat. Nedělá mi žádný problém ohledně zveřejnění na webu školy, budu moc rád a možná tím budu i někoho motivovat. Až se vrátím, tak Vám veškeré papíry z praxe předám. Chtěl bych Vám poděkovat za uzavření veškeré klasifikace ve škole. Co se týče práce, tak všechno jde skvěle. Lidé z kanceláře mi říkali, že moji spolupracovníci jsou se mnou velmi spokojeni, jak pracuji a mají radost ze mě. Pamatuji si můj první den tady, to byla katastrofa, jak jsem byl mimo, ale teď dělám všechno automaticky bez problémů a jde to už hladce. Velmi mě baví tady komunikovat s lidmi, je to sranda mluvit švýcarskou němčinou. Když mám volno, tak se učím německy anebo se tady procházím po okolí nebo chodím ven s ostatními kolegy z práce. Zjistil jsem, že obor hotelnictví je ve Švýcarsku velmi oblíbený a lidi na to hodně vzhlíží. Lidé z celého světa prý chodí studovat do Švýcarska tento obor. Jinak jsem tu poznal mnoho nových lidí, se kterými se rád bavím, a často vtipkujeme a děláme si srandu, a to mi vždycky pak zlepší celý den. Chtěl bych pozdravit také všechny a děkuji ještě jednou za všechno.

S pozdravem

Milan Pham

 

2022 06 29 Milan CH

Upravit nastavení cookies