ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Je krásné úterní ráno a my společně s učiteli a třídami 2CR a 2H vyrážíme objevovat různá ubytování, která nabízejí unikátní až netradiční zážitky. Hned v autobuse uvítáme účastníky, představíme sebe, učitele, dopravce i téma naší exkurze. 

Po krátké cestě vystupujeme na první zastávce, což je kostel zasvěcený svatému Janu Nepomuckému – patronu mostů, rybářů, mlynářů, plavidel a vodních řemesel v Liberci. Opravdu nezvykle přímo uvnitř můžeme vidět dva menší apartmány, které zrekonstruoval soukromý vlastník v dříve polorozpadlé budově. Prostory to jsou menší, po skupinkách si vše procházíme a z Liberce vyrážíme k dalšímu objektu.

Nacházíme se na farmě Malevil v Jablonném v Podještědí, která funguje jako resort. Nabízejí tu neuvěřitelné množství služeb a sportovních aktivit, například společenské hry, masáže či tenis. Rozdělujeme se podle tříd, pro skupinku 2. ročníku Cestovního ruchu je připraveno zajímavé vyprávění o funkčnosti areálu, ekonomiky a o manažerských povinnostech s prohlídkou nabízených pokojů a zajímavé restaurace v Africkém stylu. Mezitím skupinka z oboru Hotelnictví navštěvuje mini Zoo. Následně se skupinky vystřídají a třída Cestovního ruchu navštěvuje Zoo a ročník z Hotelnictví poslouchá přednášku odborníka z gastronomie o funkčnosti místní restaurace, její ekonomiky a o rozdělení úkolů pro manažery z těchto kruhů. Po prohlídce restaurace, jídelny a pokojů k ubytování se připojujeme zpátky k druhé skupince a vracíme se do autobusu.

Další zastávka je Ypsilon golf v Liberci, kde nás hned uvítá místní manažer. Posloucháme informace o provozu celého objektu a náročnosti jeho údržby, přičemž máme možnost si prohlédnout k tomuto účelu vhodné stroje. Po krátkém přesunu se zastavíme u Hausebotů, útulně zařízených pro pohodlný pobyt v kajutě na nenápadném rybníku. Prohlížíme si hned dva typy – jeden s odděleným prostorem pro ložnici a druhý neoddělený. Pěknou procházkou se dostáváme do hlavní budovy, kde v moderní restauraci máme objednaný oběd. Po něm pro nás manažeři připravili povídání a prezentace o cestovním ruchu, řešení gastronomie a o celkovém fungování objektu. Slovo se předává profesionálním trenérům golfu, kteří vysvětlují základní principy a pojmy této hry. Společně s nimi se přesouváme vyzkoušet si tento sport na vlastní kůži, trénujeme odpal míčku do dálky i trefení důlku na herním poli na přesnost.  Naštěstí nám stále přeje pěkné počasí a déšť nás zastihne, až když přejíždíme k poslednímu dnešnímu objektu.

Antonie hotel ve Frýdlantu je zvláštní luxusem, který nabízí. Hotelem, nejhezčími pokoji v něm i krásně zařízenou jídelnou a vinárnou nás provádí mladá manažerka. Po prohlídce a nyní už za deštivého počasí přecházíme do autobusu.

Celou exkurzi zakončujeme vyhodnocením dotazníků, ve kterých účastníci odpovídali na otázky z našich výkladů, kolem osmnácté hodiny zastavujeme na Terminále v Turnově a následně u budovy školy OHS, kde se s úsměvem loučíme.

Adéla Bursová, Petra Šobrová – maturantky 4CR

Netradicni ubytovani

Upravit nastavení cookies