ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Generator

Obchodní akademie, Hotelová škola
a Střední odborná škola, Turnov

Na banket jsme se dlouho připravovaly a ve středu 18. října 2023 nastal den D. Vše jsme začaly chystat v 7:30, protože zanedlouho dorazili žáci druhého ročníku oboru Hotelnictví a musely jsme jim rozdělit úkoly, které plnili až do 11 hodin. Poté se šli číšníci převléknout a dodělali poslední úpravy stolů.

V 11:20 přichází třída 1. ročníku z oboru Strojírenství s třídním učitelem Mgr. René Bělohradským, vedoucí banketu je přivítá a nápojaři jim nabídnou aperitiv - domácí fresh z řepy a jablka. Poté se hosté usazují k slavnostně prostřené tabuli, nápojaři začínají nalévat pramenitou vodu Rajec, a protože předkrm, který jsme zvolily, se podává teplý, tak hosté jako první dostávají Farmářskou polévku s tarhoňou. Po polévce se podává předkrm - Vaječné suflé s pórkem, paprikou, šunkou a sýrem. Vedoucí banketu pak hovoří o základních pravidlech banketu, hostům se servíruje nápoj zvolený k hlavnímu chodu - levandulová limonáda. Hlavním chodem následně jsou Krůtí medailonky s tymiánem v parmazánovém těstíčku podávané se šťouchanými bramborami a restovanými rajčátky. Během toho probíhá prezentace o zvoleném tématu a o použití regionálních potravin. 

Po hlavním chodu je prostor pro zábavu.  Hosté se přesunou do sborovny a tam si napíšou malý kvíz z toho, o čem se během hostiny mluvilo. Po návratu ke stolům se nalévá nealkoholický Bohemia Sekt a jídlonoši podávají dezert - Čokoládový cupcake s mascarpone krémem zdobený lesním ovocem. Jako teplý nápoj následuje horká hruška se skořicí a mezitím jsou žáci obohaceni informacemi o etiketě stolování.

Digestiv, který podporuje trávení, se podává ve formě nealkoholického drinku Greenland, jenž se skládá z máty, limetky a perlivé vody. Akce vrcholí vyhlášením testu, který měli bez chyby jen dva žáci. Hostům na závěr poděkujeme za návštěvu a loučíme se s nimi.

Studentky čtvrtého ročníku Klára Podařilová a Eliška Peterková.

2023 10 18 banket

Upravit nastavení cookies